Az Aviva torna hatása a menstruációs ciklusra: Gyakorlatok a rendszerességért

Aviva torna hatása
Aviva torna hatása

Sok nő esetében rendszertelen a menzesz, egyeseknél fájdalommal jár, túl sok vagy túl kevés vérzéssel és nem 28 naponta jelentkezik, ami rendkívül kellemetlen, nehezen lehet így például egy családi programot megtervezni. Az Aviva torna olyan természetes módszer, ami nagyon jó hatással van a menstruációs ciklusra. Ezt is kifejtik a Változás Műhely weboldalon. A metódus kidolgozója egy magyar származású fizikoterapeuta, Aviva Gabriella Steiner, aki a munkája során véletlenül jött rá arra, hogy bizonyos tornagyakorlatok befolyásolják a női ciklust.

Egyik alkalomkor, amikor tornaórákat tartott hölgyeknek, különösen intenzíven végeztette a gyakorlatokat a résztvevőkkel, majd meglepve tapasztalta, hogy a következő órára két nő kivételével senki nem jött el. Ennek azon egyszerű oka volt, hogy mindenki más menstruált. Innentől kezdve a szakember azt figyelte, hogy egyes mozdulatok miként befolyásolják a női ciklus hosszát és milyenségét. Már nemcsak azon fáradozott, hogy a torna által a résztvevők felfrissüljenek.

Torna nőgyógyászati panaszokra

Bár a tornagyakorlatok kitalálásánál elsősorban a menstruáció meghozatala motiválta a szakembert, a módszer közel 30 éves történelme és az erre vonatkozó vizsgálatok azt állapították meg, hogy az Aviva torna kimondottan hatásos egyéb nőgyógyászati panaszok, rendszertelen vagy rövid ciklus beállítása esetén is. Hatékony az ovuláció elősegítésére, valamint a termékenység fokozására is. Az Aviva módszer leginkább a kismedencei részre, az úgynevezett dolgozó zónára fókuszál, ahol fokozza a vérkeringést, ezáltal pedig javítja a szervek hormon- és vitaminellátását.

Tudni kell, hogy az Aviva torna a szabályos, vagyis 28 napos ciklust nem fogja hosszabbítani, nem az a célja, hogy a természetesen, egészségesen működő női szervezet ciklikusságát felborítsa. Olyan esetekben lehet beszélni a menstruációs ciklus meghosszabbításáról, amikor a menzesz első napjától számított következő túlságosan hamar jön meg. Az ok a női hormonháztartás felborulása.

Segít a 18 alapgyakorlat

Mindenképpen érdemes adni egy esélyt ennek a módszernek, hiszen 4 órás tanfolyam keretein belül elsajátíthatjuk mindazokat a hasznos mozdulatokat, amiket sikerrel alkalmazhatunk a legkülönbözőbb nőgyógyászati problémák esetén. Ezek a mozdulatok közvetlenül és közvetetten befolyásolják a belső elválasztású mirigyek működését és kiegyenlítik azok hormontermelését. Olyan medencebillentéseket, csípőforgatásokat tartalmaznak az Aviva gyakorlatok, amelyek feszítik és elernyesztik a petefészek környékét, így aktivizálják annak megfelelő működését.

Nagy hangsúly kerül az agyalapi mirigy stimulálására is, ami szabályozza a női hormonok termelését. Itt azonban ki kell emelni, hogy maga a torna nem aktivizálja a hormontermelést, hanem egyensúlyba hozza azokban az esetekben, amikor a kívánatos egyensúly felborult. Ez pedig azt jelenti, hogyha valamelyik hormonból a szükségesnél kevesebb termelődik, akkor fokozza, ha pedig túlságosan sok van, csökkenti annak termelését.